Nauka pływania dla dzieci Wrocław

Nauka pływania dla dzieci Wrocław – wiek 4-5 lat

zajęcia dla dzieci na basenieJest to znakomity wiek na to aby rozpocząć przygodę z pływaniem – nauka pływania dla dzieci w Rhswim to doskonały wybór. Wprawdzie dzieci w tym wieku są często marudne i płaczliwe, jednak przeważa w nich ciekawość, chęć poznawania otoczenia. Uwielbiają wyzwania, a myślenie życzeniowe jest realne. Jak często się zdarza, że mówimy „Przecież nie umiesz pływać”, podczas gdy nasze dziecię twierdzi coś zupełnie innego, jakby tę i inne umiejętności wyssało z mlekiem bardzo uzdolnionej mamy. Jego pewność i brak wszelkich hamulców jest utrapieniem naszym 😊. Jednak znajdźmy dobre strony:

Odwaga i ciekawość

Nie zarażajmy  malucha naszymi strachami, pozwólmy mu na radość poznawania nowego środowiska w tylko jemu właściwy sposób, bądźmy obok i dajmy mu poczucie bezpieczeństwa. Jednak co, jeśli wasi rodzice, drodzy państwo, nie byli tak mądrzy (choć kochani) i  nie nauczyli was pływać? Polecamy nas. Dziecko oswojone z wodą to dziecko bezpieczne, to wasz komfort w czasie wakacji, w czasie wyjazdów nad wodę. Dziecko bawiące się w wodzie i z wodą, to dziecko budujące swoją wiarę w siebie płynącą z radości sukcesu – „Popatrz mamo co umiem!” I w tym momencie Zosia zapakowała całą główkę pod wodę chlapiąc przy tym łapkami na wszystkie strony. Hura!

Radość i zaufanie

Tyle w tym wszystkim śmiechu, a dookoła są ludzie, którzy pomogą rozwiązać każdy problem, nawet ten najgorszy, że szczypie w oczy i ten, że chcę złapać rybkę, a nie mogę i co mam zrobić aby móc?

Pytania

Wasze dziecko w tym wieku posiada cudowną cechę – zadaje pytania i nie ma pytań głupich! Dajmy mu możliwość poznania swojego ciała, możliwości. Woda jest zupełnie innym środowiskiem niż to, w którym przebywamy na co dzień. Każde zetknięcie z nim zmienia sposób postrzegania świata, daje możliwość dotarcia do naszego mózgu nowym bodźcom. Nawet taplanie się w kałuży jest czymś cudownym, z co dopiero cały basen i inne dzieci!

Rozwój

Rozwija się jego układ nerwowy, a żeby wytworzyło się wiele połączeń potrzeba wielu bodźców. Tylko przebywanie w środowisku zasadniczo innym niż to, do którego jest dziecko przyzwyczajone, daje taką możliwość. Woda – to jest to, czego szukacie. Odbieranie bodźców z całego ciała, doznań słuchowych, wzrokowych, czuciowych.

Wspomagajcie swoje pociechy poprzez ruch w wodzie, zapewniajcie im bezpieczeństwo poprzez nasze nauki pływania. Zapraszamy!

Zajęcia na basenie dla dzieci – wiek 6-8 lat

nauka pływania dla dzieciSzkoła i wszelkie związane z nią obowiązki. Tak, to przytłacza każdego. I tu przychodzi pora na kurs pływania. Jako świadomi rodzice zapytacie dlaczego? Bo woda rozładowuje stres jak żadne inne środowisko, bo nauka pływania stymuluje mózg wykorzystując wszystkie receptory dziecka, wspomaga rozwój mięśni, ścięgien i więzadeł w jego ciele. Polepsza synchronizację. Mózg dziecka szaleje upajając się mnogością doznań i ucząc się ich. Przetwarza dane wykorzystując je potem w innych aspektach życia. Lepszy sen, dotlenienie, zahartowanie, uodpornienie oraz polepszenie metabolizmu. Wielkie znaczenie ma pozycja ciała podczas pływania. Czy wiecie, że serce w pozycji poziomej  łatwiej pracuje? Pamiętajmy, że dla układu kostnego dziecka przebywanie w odciążeniu jest bardzo wskazane.

Na naszych lekcjach chcemy nauczyć dzieci , że mogą postawić sobie dowolny cel i co najważniejsze mogą go osiągnąć. Jak? Ważne aby dziecko nauczyło się dzięki lekcjom pływania stawiać  właściwe pytania, które poprowadzą je do tego celu. Chcę pływać jak Zosia, co mam zrobić żeby pływać jak ona? Nie mogę zrobić fikołka do przodu, co mam zrobić żeby go wykonać? Zajęcia nauki  pływania stawiają nasze dzieci w sytuacji, kiedy to właśnie one mają dociekać i pytać, a najlepsze jest to, że przeniosą ten sposób uczenia się także na teren szkoły! Chrońmy głowy dzieciaków przed formułowaniem stwierdzenia  „ja nie potrafię”. Niech szukają rozwiązania, a nie usprawiedliwienia, że czegoś nie robią. Wszyscy umiemy, ale  jeszcze o tym nie wiemy. Niech dzieciaki pytają jak to zrobić i co mają zrobić, a my będziemy dla nich przewodnikami w świecie wody.

Czego uczymy się na tym etapie

oswajamy dzieci ze środowiskiem wodnym. Pracujemy nad koordynacją ruchów, pracą nóg w pozycji na piersiach i grzbiecie w strzałce, ułożeniem ciała w wodzie, techniką swobodnego oddechu podczas pływania. Dzieci nabywają umiejętność pływania na piersiach z deską, wypuszczając powietrze do wody. Zajęcia prowadzone są z asekuracją trenera.

Cele zostaną osiągnięte gry

  • Właściwa praca nóg
  • Umiejętność pływania strzałką w pozycji na piersiach i grzbiecie
  • Swobodny wydech do wody podczas pływania na piersiach

Lekcje pływania dla dzieci – wiek 9 – 12 lat

No i zaczęło się. Komórki, telewizor, fora społecznościowe… Tyle tego, że brak czasu na ruch!

lekcje pływania dla dzieciA nasze dziecko to maszyna która musi mieć ruch, bo jeśli nie to pojawią się okropne komplikacje związane z psychiką i fizycznym rozwojem . Rosną jak na drożdżach, a mięśni wątłe i słabe nie poradzą sobie, kości będą się źle rozwijać bo nie będą mogły się wzmocnić. Układ oddechowy słabowity nie poradzi sobie w dorosłym życiu nie mówiąc już o sercu. Ale dość straszenia, trzeba działać. I znowu pojawia się pytanie dlaczego właśnie woda i pływanie? Proste – Dzieciaki są z nią oswojone cudownie, przecież umieją już pływać trzema a niektóre czterema stylami. Pojawia się łatwość, która sprawia, że dzieciaki chcą więcej i trudniej i szybciej. Pokonywanie oporu w wodzie kształtuje mięśnie wzrasta ich siła, rozciągają klatkę piersiową , serce staje się wspaniale naoliwioną pompą która szybko i wydajnie zareaguje na każdy przejaw aktywności ruchowej. Zwiększa się pojemność płuc, Woda masuje naczynia krwionośne co poprawia funkcjonowanie całego układy. A co z głową? Dzieci pozbawione ruchu zapadają na nerwicę ruchową, nie mogąc znaleźć ujścia energii stają się pobudzone, mają problem z koncentracją itd. Pływanie załatwia kilka kwestii  jednocześnie. Daje możliwość ruchu, daje relaks związany nieodłącznie z tym środowiskiem, podnosi samoocenę, często nadszarpniętą przez rówieśników w realu i w sieci, Pozwala dziecku być tu i teraz, odwraca uwagę od złych i męczących myśli, daje argumenty do tego aby dobrze myśleć o sobie- jestem silny, odważny, zdrowy, mogę osiągnąć każdy cel skoro nauczyłem się pływać. Popatrzcie oswoiłem wodę!

Czego uczymy się na tym etapie

Nauczamy standardowej techniki pływania grzbietem, żabką i kraulem. Wprowadzamy elementy techniki pływania delfinem. Nauczamy skoku startowego (na główkę) do wody. Kształtujemy właściwe nawyki ruchowe charakterystyczne dla każdej z technik pływackich.

Cele zostaną osiągnięte gry

  • Właściwa koordynacja pracy ramion i nóg w trzech technikach (grzbiet, żaba, kraul)
  • Właściwa koordynacja pracy ramion z oddechem
  • Swobodne przepłynięcie co najmniej 50 metrów z zachowaniem poprawnej techniki

Nauka pływania dla dzieci – wiek 12 – 5 lat

Prawie dorośli, jednak wciąż rosnący. Rozwijają się, chcą niezależności i  świadomości, że mają realny wpływ na swoje życie. Chcą decydować co i z kim będą robić. I tutaj pojawia się problem wartości. Zabezpieczyliśmy ich od strony praktyczno-technicznej. Pływają świetnie, więc możemy być spokojni o ich bezpieczeństwo. Teraz musimy tylko nauczyć ich stawiania granic. Mówię tu presji rówieśników. Są oni dla naszych dzieci baaardzo ważni i z tego powodu młodzież często robi rzeczy niebezpieczne tylko dlatego aby zaistnieć w grupie. Pojawia się także poczucie ciągłego oceniania jak wyglądam, co mam na sobie itd. I tutaj pojawia się potrzeba postawienia granicy, umiejętność powiedzenia nie. Kolejny raz jesteśmy w stanie zrobić to poprzez obcowanie naszego dziecka z wodą. Świadomość zagrożeń, budowanie odpowiedzialności za drugiego człowieka, nawiązywanie mądrych relacji, umiejętność właściwej reakcji, znajomość przepisów i kodu postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Świadomość kto może nam pomóc i do kogo się o tę pomoc zwrócić. Tego wszystkiego uczymy młodzież, oprócz doskonalenia umiejętności pływackich. Nauczymy ich jak udzielać pierwszej pomocy, jak reagować na wypadek w wodzie. To wszystko prowadzi jednak dalej i wiąże się z daniem tym młodym ludziom możliwości wyboru pracy jaką jest bycie ratownikiem wodnym lub uprawianiem innych pasjonujących sportów wodnych. A co od strony zdrowia? Rozluźnienie niepotrzebnie napiętych mięśni, zapobieganie osteoporozie, spalanie niepotrzebnego tłuszczu, świadomość potrzeby odpowiedniego żywienia.  Obcowanie z własnym ciałem i możliwość obserwacji innych w podobnej sytuacji zmniejsza kompleksy, uczy akceptacji siebie i innych (wyglądu jak i słabości), uczy przekuwać  słabości w atuty.  Młodzież potrzebuje ideałów, szczytnych celów i coś mi się wydaje, że kolejny raz woda przyszła z pomocą i kolejny raz ją oswoiliśmy.

Czego uczymy się na tym etapie

Doskonalimy poprawność pływania trzema technikami (grzbiet, żaba, kraul) oraz nauczamy pływania delfinem. Wprowadzamy elementy treningu pływackiego (metody i środki treningowe). Kładziemy nacisk na ekonomię ruchów podczas pływania oraz ułożenie sylwetki w wodzie. Uczymy różnych rodzajów skoku startowego oraz nawrotów do poszczególnych styli. Wprowadzane są również ćwiczenia na czucie kinestetyczne (tzw. „czucie wody”), a także ćwiczenia samoasekuracji i samoratownictwa w wodzie.

List od naszej kursantki który nas poruszył

Naukę pływania można zacząć w każdym wieku dowodzi tego list od naszej kursantki, która postanowiła podzielić się z nami, swoimi przemyśleniami. Przeczytaj już teraz.

Sprawdź także naszą ofertę nauki pływania dla dorosłych – Wrocław.