Nauka pływania dla dorosłych Wrocław

Musicie dać sobie czas na oddech! Dlatego zapraszamy Was na nasze kurs – nauka pływania dla dorosłych. Nie musicie umieć pływać, co więcej możecie się okropnie bać wody! Poradzimy sobie z tym potworem, jak i z Waszymi wątpliwościami, obawami i innymi myślami, które być może od lat Was prześladują i każą siedzieć na kocu, gdy inni się pławią w wodzie.

Chcemy pomóc Waszym organizmom walczyć z codziennym stresem, niepokojami, nerwami. Woda jak żadne inne środowisko ukołysze Was i ukoi. Zależy nam bardzo na tym abyście byli zdrowi i szczęśliwi, dlatego wybraliśmy zajęcia w wodzie od nauki pływania po zajęcia treningowe. Co je łączy poza środowiskiem? Odciążacie Wasze kręgosłupy wzmacniając jednocześnie mięśnie, fantastycznie wspomagacie układ oddechowy zmuszając go do większej wydajności, a pogłębiony i regularny  oddech uspokaja i relaksuje. Czy wiecie, że pływanie jest bardzo wskazane dla osób z kłopotami ze strony układu krążenia? Jesteście po operacjach lub walczycie z wadami postawy? Pływanie jest dla Was. Macie cukrzycę lub chcecie schudnąć? Pływanie jest dla Was. Chcecie świadomie wpływać na Wasz organizm? Pływanie jest dla Was . Jeśli jesteście zaangażowanymi sportowcami potraktujcie pływanie jako wspomaganie treningu innych dyscyplin. Jesteście triatlonistami? Też powinniście popływać i to ostro! Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Jako trenerzy pływania mamy szerokie umiejętności więc zapraszamy, korzystajcie. Możecie przejść wszystkie etapy od nauki do treningu, to Wy wyznaczacie cele, a my pomożemy je zrealizować. Możecie dołączyć w dowolnym momencie i poprzestać na rekreacji, a jeśli będziecie chcieli czegoś więcej lub zboczyć odrobinę z wytyczonej przez nas drogi, my się dostosujemy i stworzymy program dla Ciebie! Wyznajemy teorię, że na naukę pływania, powrót do pasji z młodości i szlifowanie techniki nigdy nie jest za późno.

Kurs pływania dla dorosłych

Grupa początkująca:

 • Określamy i przełamujemy problemy powodujące, że jeszcze nie umiesz pływać;
 • Nauczymy Cię jak swobodnie i z przyjemnością poruszać się w wodzie;
 • Poczujesz jak woda pomaga w pływaniu i rozluźnia zestresowane ciało;
 • Oswoimy Cię z wodą i nauczymy oddychać, tak abyś mogła/mógł nareszcie poczuć się bezpiecznie w wodzie;
 • Zaczniesz po prostu pływać (trzema technikami) i czerpać z tego przyjemność;

Grupa średniozaawansowana:

 • Osiągniesz kontrolę nad swoim ciałem i jego świadomość;
 • Poczujesz lekkość i swobodę w wodzie;
 • Zaczniesz kontrolować oddech;
 • Polepszysz swoją wydolność i siłę;
 • Będziesz doskonalić nabyte wcześniej umiejętności;
 • Pływanie stanie się twoją wielką przygodą;

Nauka pływania dla dorosłych – co muszę mieć ze sobą na basenie?

 1. Ręcznik – bo przyjemnie jest się zawinąć w coś miłego i puszystego po wysiłku.
 2. Klapki – ponieważ zapobiegają ślizganiu, izolują od podłoża, pomagają zachować higienę stóp.
 3. Szampon do włosów, żel pod prysznic – woda jest chlorowana dlatego dobrze jest zadbać o skórę, która może ulec wysuszaniu w tym środowisku.
 4. Czepek – bo uchroni wasze włosy przed oddziaływaniem chlorowanej wody i nie będziemy musieli odplątywać pływających pukli z palców.
 5. Okularki, są wskazane choć nieobowiązkowe. Dzięki nim lepiej widzimy pod wodą, co zwiększa pewność siebie i ułatwia naukę. Izolują oko, co zapobiega szczypaniu i nie czujemy potrzeby ciągłego wycierania oczu.
 6. Na miejscu posiadamy: deski, makarony, zabawki do wyławiania itp. Jeśli masz swój ulubiony sprzęt możesz go jak najbardziej przynieść.

List od naszej kursantki który nas poruszył

Naukę pływania można zacząć w każdym wieku dowodzi tego list od naszej kursantki, która postanowiła podzielić się z nami, swoimi przemyśleniami. Przeczytaj już teraz.

Umiesz już pływać? To SUPER! Teraz zadbaj o swoje pociechy i zapisz na kurs pływania dla dzieci – wiek nie gra roli, przygotowaliśmy odpowiednie kursy dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat.